Phlebodia 600

Thajský ibuprofen je nejoblíbenější protizánětlivý a antipyretický lék proti bolesti. Dobré na bolesti hlavy a bolesti zubů, bolesti kostí, svalů, revmatických, menstruačních a poúrazových bolestech, vysoké horečce.

Složení: Ibuprofen 600 mg.

Pozornost! Nepoužívat v případě alergie na složku, onemocnění jater a ledvin, nekombinovat s alkoholem, nepodávat dětem do 12 let. Dospělí a děti starší 12 let: 1 tobolka každých 8 hodin.

FLEBODIA 600

Klinická a farmakologická skupina

Léčivá látka

Uvolňovací forma, složení a balení

◊ Růžové potahované tablety, kulaté, bikonvexní.

1 záložka.
diosmin na bázi sušiny600 mg

Pomocné látky: mastek - 10,24 mg, koloidní oxid křemičitý - 3,5 mg, kyselina stearová - 50,05 mg, mikrokrystalická celulóza - až 910 mg.

Složení pláště filmu: Sepifilm 002 (hypromelóza (E 464) - 9,832 mg, mikrokrystalická celulóza - 7 866 mg, makrogol 8-stearát typu 1 - 1,967 mg); Sepispers AP 5523 růžová (propylenglykol - stopy, hypromelóza (E 464) - 0,458 mg, oxid titaničitý (E 171) - 4,026 mg, karmínové barvivo [Ponso 4R] (E 124) - 0,401 mg, černý oxid železitý (E 172) - 0,13 mg, červený oxid železitý (E 172) - 0,02 mg); Opaglos 6000 (karnaubský vosk (E 903) - 0,075 mg, včelí vosk (E 901) - 0,075 mg, šelak (E 904) - 0,15 mg, ethanol 95 ° - stopy).

15 ks - blistry z PVC / hliníku (1) - balení z lepenky.
15 ks - blistry z PVC / hliníku (2) - balení z lepenky.
15 ks - blistry z PVC / hliníku (4) - balení z lepenky.
15 ks - PVC / hliníkové blistry (6) - krabičky.
18 ks. - blistry z PVC / hliníku (1) - balení z lepenky.

farmaceutický účinek

Venotonický účinek: snižuje pružnost žil, zvyšuje tonus žil, snižuje žilní kongesci, zvyšuje vazokonstrikční účinek adrenalinu, noradrenalinu. Jedna tableta obsahuje 600 mg diosminu, což je optimální denní dávka pro venotonický účinek.

Angioprotektivní účinek: zlepšuje mikrocirkulaci; zvyšuje kapilární odpor; snižuje jejich propustnost.

Účinek na lymfatický systém: zlepšuje lymfodrenáž, zvyšuje tonus a frekvenci kontrakce lymfatických kapilár, zvyšuje jejich funkční hustotu, snižuje lymfatický tlak.

Má dekongesční účinek. Snižuje příznaky zánětu (účinek závislý na dávce).

Snižuje adhezi leukocytů k žilní stěně a jejich migraci do paravazálních tkání; zlepšuje difúzi kyslíku a perfuzi tkání. Blokuje produkci volných radikálů, syntézu prostaglandinů a tromboxanu.

Bylo potvrzeno snížení průměrného žilního tlaku v systému povrchových a hlubokých žil dolních končetin, což bylo prokázáno ve dvojitě zaslepené, placebem kontrolované studii prováděné pod kontrolou Dopplerovy ultrasonografie; stejně jako zvýšení systolického a diastolického krevního tlaku u pacientů s pooperační ortostatickou hypotenzí.

Co pomáhá „Phlebodia 600“. Návod k použití

Farmakologické činidlo patřící do podskupiny angioprotektorů - tablety "Phlebodia 600". Na co je lék předepsán? Nástroj pomáhá posilovat a také chránit cévní struktury před zraněním. Návod k použití doporučuje užívat lék "Phlebodia" v případě žilní nedostatečnosti. Výborně se osvědčil v praxi phlebologů a chirurgů..

Aktivní složky ve složení a formě uvolňování

Podle pokynů připojených k léku "Phlebodia 600" je aktivní složkou léčiva Diosmin, dodávaný v objemu 600 mg. Patří do podskupiny látek, které mohou zvýšit pevnost kapilárních stěn a zlepšit metabolické procesy v mikrocirkulačním lůžku..

Z pomocných složek jsou uvedeny - mastek a koloidní oxid křemičitý, kyselina stearová a MCC. Jejich cílem je zlepšit a udržovat farmakologické vlastnosti hlavní farmakologické látky..

Výrobcem je tento léčivý přípravek vyráběn ve speciálně potahovaných tabletách - bikonvexních, zaoblených, s narůžovělou barvou. V síti lékáren lze lék zakoupit ve spotřebitelském balení z lepenky s 1-2 blistry po 15 ks. v každém.

Farmakologické vlastnosti

Vzhledem k tomu, že lék "Phlebodia 600", návod k použití o tom informuje, je moderní angioprotektivní činidlo, má své hlavní farmakologické vlastnosti:

  • obecný venotonický účinek - významně snižuje schopnost žilních struktur protáhnout se, optimálně zvyšuje jejich periferní tonus, snižuje stagnaci žilních struktur;
  • lymfodrenáž je zlepšena nejlepším způsobem - výrazně zvyšuje obecný tón kapilár na pozadí zvýšení jejich funkční hustoty v kombinaci se snížením lymfatického tlaku;
  • mikrocirkulace je opravena - stabilita kapilár se zvyšuje se současným snížením jejich propustnosti;
  • adheze leukocytů se mění - dolů, k žilní stěně, následovaná jejich pohybem do paravenózních tkání;
  • zlepšuje tkáňovou difúzi molekul kyslíku, stejně jako perfúzi do vrstev dermis;
  • je pozorován protizánětlivý účinek.

Navíc při užívání léku "Phlebodia 600" v terapeutických dávkách se zvyšuje vazokonstrikční účinek norepinefrinu a samotného adrenalinu na pozadí blokování syntézy prostaglandinů a tromboxanu.

Lék "Phlebodia 600": od čeho a kdy pomáhá

Nástroj má určitý seznam podmínek, ve kterých je nejúčinnější. Pokyny uvádějí následující:

  • chronická forma žilní nedostatečnosti;
  • patologická expanze safenózních žil;
  • negativní pocit tíhy v končetinách večer;
  • počáteční fáze tvorby hemoroidních útvarů;
  • preventivní zaměření nebo již provádějící terapeutická opatření na lymfatickém lůžku;
  • časté pálení v nohou, když je tělo vodorovné;
  • identifikované poruchy mikrocirkulace;
  • existující zvýšená kapilární invaze.

Pouze odborník by měl rozhodnout, zda si vezme léky. Samoléčba je naprosto nepřijatelná.

Vedlejší efekty

Lék "Phlebodia 600" (návod k použití, recenze pacientů to potvrzují) je zpravidla dobře snášen - maximální angioprotektivní účinek je dosažen bez zjevných negativních projevů. V některých případech se však mohou objevit následující vedlejší podmínky:

  • různé dyspeptické poruchy - nutkání na nevolnost, dokonce zvracení;
  • gastralgie;
  • zápach z úst;
  • bolestivé impulsy v různých oblastech hlavy;
  • přetrvávající závratě;
  • různé alergické projevy - dermatologické vyrážky, intenzivní svědění kůže, kopřivka, méně často - angioedém.

Po zrušení farmakologického činidla jsou všechny výše popsané vedlejší účinky eliminovány nezávisle. Není nutná žádná další léčba.

Absolutní a relativní kontraindikace

Výrobce uvádí v pokynech přiložených ke každému balení lékárny s léčivým přípravkem "Phlebodia 600" následující kontraindikace:

  • dětská a dospívající kategorie pacientů;
  • individuální hyperreakce na aktivní a pomocné složky léčiva Phlebodia 600, ze kterého tablety mohou způsobit alergie;
  • období nosení dítěte a jeho následné laktace.

S maximální opatrností je předepsán angioprotektor pro sójové boby identifikované v aktivitě renálních a jaterních struktur. Vyžaduje se dynamické pozorování specialisty i laboratorní výzkum.

Lék "Phlebodia 600": návod k použití

Výrobce označuje orální způsob podávání léku "Phlebodia 600". Přímá závislost na příjmu potravy není zdůrazněna. Léčebný režim a dávky vybírá odborník pro každého pacienta zvlášť - v přímém poměru ke zjištěné patologii, závažnosti příznaků, věkové kategorii pacienta.

Takže při komplexní terapii křečových žil nebo při zjištěné chronické nedostatečnosti v oblasti žilního řečiště je denní dávka léku 1 ks. denně. Délka kurzu je nejméně 1,5–2 měsíce, s přechodem nemoci do stádia 3 - může dosáhnout 3,5–5 měsíců.

S existujícími trofickými vadami kůže - například nekrotickými vředy, lze léčebný kurz co nejvíce prodloužit až na šest měsíců, následovat pauza a v případě potřeby obnovení léčby.

Zánětlivý proces v oblasti rektálních hemoroidních formací vyžaduje užívání 2-3 kusů. denně po dobu 7-10 dnů v akutní chvíli onemocnění. Poté se dávka sníží na 1 ks. za den s trváním kurzu nejméně 2,5–3 měsíce.

Během těhotenství může být farmakologické činidlo předepsáno vysoce kvalifikovaným odborníkem - po 32–35 týdnech k odstranění lymfatických poruch, 1 tableta denně, s povinným sledováním stavu těhotné ženy a plodu. 2 až 3 týdny před nástupem porodu je taková léčba ukončena.

Analogy léku "Phlebodia 600"

Analogy mají stejné složení:

  1. Diovenor 600.
  2. „Diosmin“.
  3. "Phlebofa".
  4. "Vasoket".

Skupina angioprotektorů zahrnuje analogy:

  1. Flexital.
  2. "Hesperidin".
  3. "Emoxipin".
  4. Oxybral.
  5. "Anavenol".
  6. "Betagistin".
  7. "Parsedil".
  8. "Escuzan".
  9. Alprostan.
  10. "Ditsynon".
  11. "Aescin".
  12. „Antistax“.
  13. "Dipyridamol".
  14. "Askorutin".
  15. "Agapurin".
  16. "Troxevasin".
  17. "Vasaprostan".
  18. "Actovegin".
  19. "Vasonit".
  20. "Pentoxifylline".
  21. „Kyselina nikotinová“.
  22. "Troxerutin".
  23. Betaserc.
  24. "Betacsentrin".
  25. „Xanthinol nikotinát“.
  26. "Vasoserk".
  27. "Rutin".
  28. Detralex.
  29. "Bilobil".
  30. Venarus.
  31. "Solkoseryl".
  32. "Etamsilat".
  33. "Venoruton".
  34. "Vestikap".
  35. „Pevnost Ginkor“.
  36. "Betaver".
  37. "Courantil".
  38. "Endotelin".
  39. „Trental“.
  40. "Troxevenol".

Tablety Phlebodia 600 lze koupit v Moskvě za 540 rublů. Cena v Kyjevě je 288 hřiven. V Minsku stojí lék 16-40 běloruských rublů. rublů. V Kazachstánu se prodává za 4995 tenge.

Recenze

Četné pozitivní recenze potvrzují vynikající snášenlivost léku "Phlebodia 600" a jeho nepochybnou účinnost při léčbě takových nepříjemných patologických stavů, jako jsou křečové žíly a hemoroidní formace střeva.

Manuál Buflex 600 tablet

Tablety Ibuflam 600 jsou určeny k symptomatické léčbě bolesti a zánětu při chronické artritidě, zánětlivých revmatických onemocněních měkkých tkání, zánětech kloubů.

Tablety Ibuflam 600. Návod k použití

1. Složení:

Aktivní složka: jedna tableta obsahuje 600 mg ibuprofenu.

Další složky: laktóza, mikrokrystalická celulóza, kukuřičný škrob, sodná sůl kroskarmelózy, vysoce dispergovaný oxid křemičitý, stearan hořečnatý, polyvinylalkohol, makrogol 3350, mastek.

2. Popis

Potahované tablety obsahují účinnou látku ibuprofen (600 mg), nesteroidní protizánětlivé / analgetické léčivo.

Ibuprofen pomáhá zmírnit bolest, otoky a horečku.

Tablety Ibuflam 600 jsou na lékařský předpis a lze je užívat pouze na doporučení lékaře.

Lék se používá k symptomatické léčbě bolesti a zánětu u:

  • Zánět kloubů (artritida), včetně dny.
  • Chronická artritida, zejména u revmatoidní artritidy (chronická polyartritida).
  • Ankylozující spondylitida a jiná zánětlivá revmatická onemocnění páteře.
  • Podráždění při degenerativních onemocněních kloubů a páteře (artróza a spondyloartróza).
  • Zánětlivá revmatická onemocnění měkkých tkání.
  • Bolestivý otok a zánět po úrazu nebo chirurgickém zákroku.

3. Zvláštní pokyny

Před užitím tohoto přípravku se poraďte se svým lékařem.

3.1. Neužívejte tento přípravek, pokud:

  • Jestliže jste alergický (á) na ibuprofen nebo na kteroukoli jinou složku přípravku.
  • Pokud jste v minulosti měli bronchospasmus, astmatické záchvaty, otok nosní sliznice, kožní reakce nebo náhlý otok po užití kyseliny acetylsalicylové nebo jiných nesteroidních protizánětlivých léků.
  • V případě porušení krvetvorby.
  • Na žaludeční nebo duodenální vředy (peptický vřed) nebo krvácení.
  • Pokud jste v minulosti měli gastrointestinální krvácení nebo jste prodělali (perforaci) v důsledku předchozí léčby nesteroidními protizánětlivými léky (NSAID).
  • Pro cerebrovaskulární krvácení nebo jiné aktivní krvácení.
  • Pro těžkou poruchu funkce jater nebo ledvin.
  • Pro závažné srdeční selhání.
  • V poslední třetině těhotenství.
  • Není určeno pro děti a dospívající do 15 let.

3.2. Vezměte drogu opatrně v následujících případech:

  • V níže popsaných případech musí být lék užíván pod dohledem lékaře, který předepíše požadovanou dávku a délku léčby.
  • Je třeba se vyhnout současnému užívání tablet Ibuflam 600 s jinými nesteroidními protizánětlivými léky, včetně takzvaných inhibitorů COX-2 (inhibitory cyklooxygenázy-2)..
  • Nemoci gastrointestinálního traktu (ulcerózní kolitida, Crohnova choroba).
  • Krvácení do zažívacího traktu, vředy a vyrážky (perforace).
  • Opatrnost se doporučuje, pokud užíváte také léky, které mohou zvyšovat riziko vředů nebo krvácení, jako jsou perorální kortikosteroidy, antikoagulancia jako warfarin, selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu, které se mimo jiné používají k léčbě depresivních nálad, nebo inhibitory agregace. krevní destičky.
  • Kardiovaskulární choroby.
  • Srdeční selhání a angina pectoris (bolest na hrudi), pokud došlo k infarktu, bypass, periferní arteriální onemocnění (špatná cirkulace v nohách nebo chodidlech v důsledku zúžených nebo ucpaných tepen), jakýkoli typ cévní mozkové příhody (včetně mikrokroku), přechodný ischemický záchvat.
  • Vysoký krevní tlak, cukrovka nebo vysoký cholesterol, kouření.
  • Plané neštovice.
  • U některých vrozených poruch krve (např. Akutní intermitentní porfyrie).
  • U některých autoimunitních onemocnění (systémový lupus erythematodes a smíšená kolagenóza).
  • Porucha funkce ledvin nebo jater.
  • S dehydratací.
  • Ihned po velké operaci.
  • U alergií (např. Kožní reakce na jiné léky, astma, senná rýma), chronického otoku nosní sliznice nebo chronických dýchacích potíží, které stahují dýchací cesty..
  • Ibuprofen může dočasně inhibovat funkci krevních destiček (agregaci krevních destiček). Pacienti s poruchami srážlivosti by proto měli být pod dohledem lékaře..
  • Pokud se tablety užívají po delší dobu, je nutné pravidelně kontrolovat játra, funkci ledvin a krevní testy..
  • Pokud jsou tablety užívány před operací, měli byste se poradit se svým lékařem nebo zubním lékařem.
  • Dlouhodobé užívání léků proti bolesti může způsobit bolesti hlavy, které by neměly být léčeny vyššími dávkami léku. Pokud máte časté bolesti hlavy, navštivte svého lékaře.

3.3. Dětství

u dětí a dospívajících existuje riziko poškození funkce ledvin s dehydratací. Děti a dospívající do 15 let nemají povoleno užívat tablety Ibuflam 600, protože obsah účinné látky je příliš vysoký (600 mg). Pro tuto věkovou skupinu jsou k dispozici další přípravky s ibuprofenem s nižším obsahem účinné látky.

3.4. Starší věk

Nežádoucí účinky po použití NSAID jsou častější u starších pacientů, zejména krvácení a vyrážky v žaludku a střevách, které mohou být život ohrožující. Proto je u starších pacientů nezbytný pečlivý lékařský dohled..

3.5. Těhotenství a kojení

Před použitím tohoto přípravku se poraďte se svým lékařem.

3.6. Dopad na správu vozidla

Užívání ibuprofenu ve vysokých dávkách může způsobit nežádoucí účinky centrálního nervového systému, jako jsou únava a závratě, schopnost reagovat a v některých případech schopnost aktivně se účastnit provozu a řídit auta. Nedoporučuje se řídit vozidlo a vykonávat nebezpečné činnosti.

3.7. Interakce s jinými léčivými přípravky

Informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte nebo jste užíval (a) v nedávné době, a to i bez lékařského předpisu.

  • Léky určené ke snížení krevního tlaku (ACE inhibitory, jako je kaptopril, beta blokátory, léky obsahující atenolol, antagonisté receptoru angiotensinu II, jako je losartan). Některé jiné léky mohou také ovlivnit účinek ibuprofenu.
  • Současné užívání tablet ibuprofenu a digoxinu (lék na posílení srdce), fenytoinu (lék používaný k léčbě záchvatů) nebo lithia (lék používaný k léčbě psychických a duševních problémů) může zvýšit koncentraci těchto léků v krvi.
  • Antikoagulancia (např. Kyselina acetylsalicylová / aspirin, warfarin, tiklopidin), léky k léčbě vysokého krevního tlaku (ACE inhibitory, jako je kaptopril, betablokátory, antagonisté angiotenzinu II) a některé další léky mohou interferovat s ibuprofenem a zvyšovat jeho účinek.
  • Ibuflam 600 tablety může oslabit účinek odtoku a antihypertenziv (diuretika a antihypertenziva).
  • Tablety mohou oslabit účinek ACE inhibitorů (látek používaných k léčbě srdečního selhání a vysokého krevního tlaku). Při současném užívání může být také zvýšeno riziko rozvoje selhání ledvin.
  • Současné užívání ibuprofenu a drenážních látek šetřících draslík (některá diuretika) může zvýšit hladinu draslíku v krvi..
  • Současné užívání léku Ibuflam 600 s jinými protizánětlivými a analgetiky ze skupiny nesteroidních protizánětlivých léků nebo s glukokortikoidy zvyšuje riziko gastrointestinálních vředů nebo krvácení.
  • Kyselina acetylsalicylová a některá antidepresiva (selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu / SSRI) mohou zvyšovat riziko gastrointestinálního krvácení.
  • Užívání tablet Ibuflam 600 do 24 hodin před nebo po methotrexátu může zvýšit koncentraci methotrexátu a zvýšit nežádoucí účinky.
  • Existuje riziko poškození ledvin cyklosporinem (lék používaný k prevenci odmítnutí transplantátu ak léčbě revmatismu) se zvyšuje při současném užívání některých nesteroidních protizánětlivých léků. Tento účinek nelze vyloučit u kombinace cyklosporinu s ibuprofenem.
  • Léky obsahující probenecid nebo sulfinpyrazon (používané k léčbě dny) mohou oddálit vylučování ibuprofenu, což může vést k nežádoucím účinkům.
  • NSAID mohou zvýšit účinky antikoagulancií, jako je warfarin.
  • Klinické studie prokázaly interakci mezi nesteroidními protizánětlivými léky a sulfonylmočovinami (látkami, které snižují hladinu cukru v krvi). Pokud se současně užívá Ibuflam 600 a sulfonylmočoviny, doporučuje se preventivně kontrolovat hladinu cukru v krvi.
  • Takrolimus: Riziko nefrotoxicity se zvyšuje, pokud jsou podávány oba léky současně.
  • Zidovudin: Existují důkazy o zvýšeném riziku hemartrózy (krvácení do kloubů) a hematomu (podlitiny) u HIV pozitivních pacientů s hemofilií, kteří současně užívají zidovudin a ibuprofen..
  • Antibiotika ze skupiny chinolonů. Riziko záchvatů může být zvýšeno, pokud jsou užívány oba léky současně.
  • Inhibitory CYP2C9 jako současné užívání ibuprofenu a inhibitorů CYP2C9 mohou zvýšit expozici ibuprofenu (substrát CYP2C9). Studie s vorikonazolem a flukonazolem (inhibitory CYP2C9) ukázala zvýšení expozice S (+) - ibuprofenu přibližně o 80–100%. Pokud se současně užívají silné inhibitory CYP2C9, mělo by se zvážit snížení dávky ibuprofenu, zejména pokud se vysoké dávky ibuprofenu podávají s vorikonazolem nebo flukonazolem.
  • Ginkgo biloba (bylinný lék) může zvýšit riziko krvácení způsobeného NSAID.

3.8. Interakce s jídlem a pitím

Během užívání drogy se alkohol nedoporučuje.

4. Způsob podání a dávkování

Tablety se musí zapít dostatečným množstvím vody, v případě gastrointestinálních onemocnění se lék užívá s jídlem.

Pokud lékař nestanoví jinak, standardní dávka pro děti od 15 let a dospělé v případě revmatických onemocnění: 1/2 nebo 1 tableta (odpovídá 300-600 mg ibuprofenu). Denní dávka: 2 až 4 potahované tablety (ekvivalent 1200 až 2400 mg ibuprofenu).

Dávka ibuprofenu se počítá na základě věku nebo tělesné hmotnosti. Doporučená dávka pro dospívající ve věku od 15 let je 1200 až 2400 mg ibuprofenu denně. Maximální jednotlivá dávka by neměla překročit 800 mg ibuprofenu.

4.1. Předávkovat

Pokud užijete více tablet, než je nutné, navštivte svého lékaře.

Příznaky předávkování mohou zahrnovat nevolnost, bolest břicha, zvracení (pravděpodobně s krví), bolest hlavy, zvonění v uších, zmatenost a třes v očích. Je také možné krvácení do zažívacího traktu. Po užití velkých dávek léku se mohou objevit následující nežádoucí účinky: ospalost, závratě, bolest na hrudi, bušení srdce, mdloby, křeče (zejména u dětí), slabost, krev v moči, porucha funkce jater a ledvin, snížené dýchání (deprese dýchání), padání krevní tlak, modro-červené zbarvení kůže a sliznic (cyanóza), zimnice.

4.2. Jestliže jste zapomněl (a) užít drogu

Nezdvojnásobujte následující dávku, abyste nahradil (a) vynechanou dávku.

5. Vedlejší účinky

K odhadu vedlejších účinků se používají následující informace o frekvenci:

- velmi časté: více než 1 z 10 lidí.

- často: méně než 1 z 10, ale více než 1 ze 100 lidí.

- ne často: méně než 1 ze 100, ale více než 1 z 1000 lidí.

- vzácné: méně než 1 z 1 000, ale více než 1 z 10 000 lidí

- velmi vzácné: méně než 1 z 10 000 lidí.

- Frekvence neznámá: Frekvenci nelze vypočítat z dostupných údajů.

Mohou se vyskytnout žaludeční / duodenální vředy (peptický vřed), perforace (vyrážky) nebo krvácení, někdy smrtelné, zejména u starších osob. Po použití byly hlášeny nevolnost, zvracení, průjem, plynatost, zácpa, poruchy trávení, bolesti břicha, dehtovitá stolice, zvracení krve, ulcerózní stomatitida, zhoršení kolitidy a Crohnova choroba. Zánět žaludku byl méně častý. Zejména riziko gastrointestinálního krvácení závisí na rozsahu dávky a délce užívání.

Edém, hypertenze a srdeční selhání.

Často:

  • Gastrointestinální potíže, jako je pálení žáhy, bolesti břicha, nevolnost, zvracení, plynatost, průjem, zácpa a menší ztráta krve v zažívacím traktu, která ve výjimečných případech může způsobit anémii.

Často:

  • Poruchy centrálního nervového systému, jako jsou bolesti hlavy, závratě, nespavost, neklid, podrážděnost nebo únava.
  • Žaludeční / duodenální vředy (peptický vřed), případně krvácející a praskající. Ulcerózní stomatitida, zhoršující se kolitida nebo Crohnova choroba.

Zřídka:

  • Hypersenzitivní reakce s vyrážkou a svěděním, stejně jako astmatické záchvaty (pravděpodobně se snížením krevního tlaku).
  • Zrakové postižení. V takovém případě byste měli přestat užívat ibuprofen a informovat svého lékaře..
  • Zánět žaludku (gastritida).
  • Zvýšená retence vody v tkáních s tvorbou otoků, zejména u pacientů s vysokým krevním tlakem nebo poruchou funkce ledvin; nefrotický syndrom (akumulace vody v těle [edém] a vysoké vylučování bílkovin močí); zánětlivé onemocnění ledvin (intersticiální nefritida), které může souviset s akutní renální dysfunkcí. Snížené močení, hromadění vody v těle (otoky) a celková nevolnost mohou být příznaky onemocnění ledvin nebo dokonce selhání ledvin..

Velmi zřídka:

  • V souvislosti s užíváním některých protizánětlivých léků bylo popsáno zhoršení spojené se zánětlivými infekčními chorobami (například vývoj nekrotizující fasciitidy). Pokud se tedy během užívání ibuprofenu objeví nové příznaky infekce (např. Zarudnutí, otok, horečka, bolest, horečka), okamžitě vyhledejte svého lékaře..
  • U ibuprofenu byly velmi vzácně pozorovány příznaky neinfekční meningitidy (aseptické meningitidy), jako jsou silné bolesti hlavy, nevolnost, zvracení, horečka, ztuhlost krku nebo snížené vědomí. U pacientů, kteří již mají určitá autoimunitní onemocnění (systémový lupus erythematodes, smíšená kolagenóza), se jeví zvýšené riziko.
  • Poruchy krevního oběhu (anémie, leukopenie, trombocytopenie, pancytopenie, agranulocytóza). Prvními příznaky mohou být: horečka, bolest v krku, povrchové vředy v ústech, příznaky podobné chřipce, extrémní únava, krvácení z nosu a krvácení z kůže. V těchto případech by mělo být užívání léku okamžitě ukončeno a měl by být konzultován lékař. Je třeba se vyvarovat jakékoli samoléčby antipyretiky. Při dlouhodobé léčbě je nutné pravidelně kontrolovat krevní obraz.
  • Závažné reakce z přecitlivělosti. Mohou se projevit jako: otok obličeje, jazyka a vnitřního hrtanu se zúžením dýchacích cest, dušnost, rychlý srdeční rytmus, pokles krevního tlaku a dokonce šok. Pokud se vyskytne některý z těchto příznaků, je nutná okamžitá lékařská pomoc.
  • Psychotické reakce, deprese.
  • Palpitace, otoky (zadržování tekutin), slabost srdečního svalu (srdeční selhání), infarkt.
  • Vysoký krevní tlak (arteriální hypertenze).
  • Zánět jícnu (ezofagitida) a slinivky břišní (pankreatitida).
  • Tvorba membránových konstrikcí v tenkém a tlustém střevě (střevní, brániční striktury). Pokud se u vás vyskytnou silné bolesti v horní části břicha, zvracení krve, krev ve stolici a / nebo zčernalé stolice, přestaňte tablety užívat a informujte svého lékaře.
  • Dysfunkce jater, poškození jater, zejména při dlouhodobé léčbě, selhání jater, akutní zánět jater (hepatitida). Při dlouhodobém užívání léku je třeba pravidelně kontrolovat jaterní parametry.
  • Závažné kožní reakce, jako je vyrážka se zarudnutím a tvorbou puchýřů (např. Stevens-Johnsonův syndrom, toxická epidermální nekrolýza / Lyellův syndrom), vypadávání vlasů (alopecie).
  • Poškození ledvinové tkáně (papilární nekróza), zvýšení koncentrace kyseliny močové v krvi.

Neznámý:

  • Může se objevit závažná kožní reakce známá jako syndrom přecitlivělosti vyvolaný léčivem s eozinofilií (syndrom DRESS). Mezi příznaky patří vyrážka, horečka, zduření lymfatických uzlin a zvýšení počtu eosinofilů (typ bílých krvinek). Ve výjimečných případech se mohou během onemocnění plané neštovice vyskytnout závažné kožní infekce a komplikace měkkých tkání..

Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, měli byste se poradit se svým lékařem.

6. Podmínky skladování:

Skladujte v uzavřeném obalu, mimo dosah dětí.

Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu.

7. Distributor:

Zentiva Pharma GmbH

Pokyny pro použití léčivých přípravků jsou zveřejněny na této stránce pro informační účely. Pamatujte, že léky byste měli užívat pouze na doporučení lékaře..

Pokud jste tento přípravek užili, zanechte prosím níže svoji zpětnou vazbu.

Flebodia 600 (Flebodia 600)

Léčivá látka:

Obsah

  • 3D obrázky
  • Složení
  • farmaceutický účinek
  • Farmakodynamika
  • Farmakokinetika
  • Indikace léku Phlebodia 600
  • Kontraindikace
  • Aplikace během těhotenství a kojení
  • Vedlejší efekty
  • Interakce
  • Způsob podání a dávkování
  • Předávkovat
  • speciální instrukce
  • Formulář vydání
  • Výrobce
  • Podmínky výdeje z lékáren
  • Podmínky skladování léku Phlebodia 600
  • Doba použitelnosti léku Phlebodia 600
  • Ceny v lékárnách
  • Recenze

Farmakologická skupina

  • Angioprotektivní látka [Angioprotektory a korektory mikrocirkulace]

Nosologická klasifikace (ICD-10)

  • I83 Křečové žíly dolních končetin
  • I84 Hemoroidy
  • I87.2 Žilní nedostatečnost (chronická) (periferní)
  • I99 Jiné a neurčené poruchy oběhového systému

3D obrázky

Složení

Potahované tablety1 záložka.
účinná látka:
diosmin (na bázi sušiny)600 mg
pomocné látky: mastek - 10,24 mg; koloidní oxid křemičitý - 3,5 mg; kyselina stearová - 50,05 mg; MCC - až 910 mg
obal filmu: Sepifilm® 002 (hypromelóza (E464) - 9 832 mg, MCC - 7 866 mg, makrogol 8 stearát typu 1 - 1,967 mg); Sepispers ® AR 5523 růžová (propylenglykol - stopy, hypromelóza (E464) - 0,458 mg, oxid titaničitý (E171) - 4,026 mg, karmínové barvivo [Ponso 4R] (E124) - 0,401 mg, černý oxid železitý (E172) - 0,13 mg, červený oxid železitý (E172) - 0,02 mg); Opaglos ® 6000 (karnaubský vosk (E903) - 0,075 mg, včelí vosk (E901) - 0,075 mg, šelak (E904) - 0,15 mg, ethanol 95 ° - stopy))

Popis lékové formy

Růžové kulaté bikonvexní tablety.

farmaceutický účinek

Farmakodynamika

Droga má flebotonizující účinek (snižuje pružnost žil, zvyšuje tonus žil - účinek závislý na dávce; snižuje žilní stázi), zlepšuje lymfodrenáž (zvyšuje tón a frekvenci kontrakce lymfatických kapilár, zvyšuje jejich funkční hustotu, snižuje lymfatický tlak), zlepšuje mikrocirkulaci (zvyšuje odolnost kapilár - účinek závislý na dávce; snižuje jejich propustnost), snižuje přilnavost leukocytů k žilní stěně a jejich migraci do paravenózních tkání, zlepšuje difúzi a perfúzi kyslíku v tkáni kůže, má protizánětlivý účinek. Posiluje vazokonstrikční účinek adrenalinu, norepinefrinu, blokuje produkci volných radikálů, syntézu PG a tromboxanu.

Farmakokinetika

Rychle se vstřebává z gastrointestinálního traktu a nachází se v plazmě 2 hodiny po požití. Cmax v krevní plazmě je dosaženo 5 hodin po podání. Rovnoměrně je distribuován a hromadí se ve všech vrstvách stěny duté žíly a safenózních žil dolních končetin, v menší míře v ledvinách, játrech, plicích a dalších tkáních. Selektivní akumulace diosminu a / nebo jeho metabolitů v žilních cévách dosahuje maximálně 9 hodin po požití a trvá 96 hodin. Vylučuje se ledvinami - 79%, střevy - 11%, žlučí - 2,4%.

Indikace léku Phlebodia 600

Jako součást komplexní terapie:

eliminace příznaků lymfovenózní nedostatečnosti dolních končetin: pocit těžkosti nebo únavy v nohou, bolest;

další léčba poruch mikrocirkulace;

akutní hemoroidy (symptomatická léčba).

Kontraindikace

přecitlivělost na složky léčiva;

období kojení;

těhotenství (I. trimestr - omezené zkušenosti s užíváním);

věk dětí (do 18 let).

Aplikace během těhotenství a kojení

Doposud v klinické praxi nebyly hlášeny žádné vedlejší účinky při užívání drogy u těhotných žen..

Aplikace během těhotenství v II. A III. Trimestru je možná pouze podle pokynů lékaře v případech, kdy očekávaný přínos pro matku převáží potenciální riziko pro plod.

V experimentálních studiích nebyl teratogenní účinek na plod. Během kojení se nedoporučuje užívat drogu, protože nejsou k dispozici žádné údaje o penetraci léčiva do mateřského mléka.

Vedlejší efekty

Ve vzácných případech - přecitlivělost na složky léčiva (vyžadující přerušení léčby).

Z gastrointestinálního traktu: dyspeptické poruchy (pálení žáhy, nevolnost, bolesti břicha).

Ze strany centrálního nervového systému: bolest hlavy.

Pokud se některý z nežádoucích účinků uvedených v popisu zhorší, nebo si pacient všiml jakýchkoli dalších nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v popisu, měl by o tom být informován lékař..

Interakce

Klinicky významné účinky interakce s jinými léky nebyly popsány.

Způsob podání a dávkování

Uvnitř. Před použitím drogy byste se měli poradit se svým lékařem.

S křečovými žilami dolních končetin a chronickou lymfovenózní nedostatečností (edém, bolest, křeče) - 1 tabulka. za den ráno na lačný žaludek. Délka léčby je obvykle 2 měsíce.

V případě exacerbace hemoroidů - 2-3 tab. denně s jídlem po dobu 7 dnů. Pokud vynecháte jednu nebo více dávek léku, musíte pokračovat v užívání léku jako obvykle a v obvyklé dávce..

Předávkovat

Příznaky předávkování nejsou popsány.

speciální instrukce

Léčba akutního záchvatu hemoroidů se provádí v kombinaci s jinými léky, při absenci rychlého klinického účinku je nutné provést další vyšetření a upravit terapii..

Dopad na schopnost řídit vozidla. Nejsou k dispozici žádné údaje o negativním účinku léku na schopnost řídit vozidla a jiné mechanismy.

Formulář vydání

Potahované tablety. 15 tab. v PVC / hliníkovém blistru. 1 nebo 2 bl. v lepenkové krabici.

Výrobce

Innoter Shusi. Rue Rene Chantero, L'Isle Vere, 41150, Chouzy-sur-Sice, Francie.

Držitel rozhodnutí o registraci: Innotech International Laboratory. 22, Avenue Aristide Briand, 94110 Arkey, Francie.

Ruské zastoupení společnosti JSC „Laboratory Innotech International“ (Francie): 127051, Moskva, st. Petrovka, 20/1.

Tel.: (495) 775-41-12; fax: (495) 287-87-68.

TROMBOPHILIA

Flebeurysm